Polska Szkola w Dublinie
polska szkola w dublinie
Polska szkola Dublin                        
Nauka
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem.
Steve Jobs - miliarder, wizjoner, geniusz
»  więcej
Sport
Nie mam nastroju na emeryturę. Ona jest dla młodych ludzi.
Alex Ferguson - legendarny trener Manchester United
»  więcej
Sztuka
Literatura to najprzyjemniejszy sposób ignorowania życia.
Fernando Pessoa - portugalski poeta i pisarz
»  więcej
Kultura
Europa potrzebuje więcej takich krajów jak Polska.
Bono, wokalista U2, Dublińczyk
»  więcej
Wspomnienie Jana Pawła II  05 kwiecień 2011 (08:47)
Wspomnienie Jana Pawła II

Wspomnienie Jana Pawła II


Wspomnienie Jana Pawła IIJan Paweł II nadal żyje w naszych sercach, co szczególnie odczuwalismy 2 kwietnia w 6 rocznice jego smierci. Wiemy jak wielka wagę przywiązywał do rozpowszechnienia kultu Miłosierdzia Bożego na całym swiecie. I to własnie w ustanowione przez niego swięto Miłosierdzia Bożego (pierwsza niedziela po Wielkanocy) odbył się pogrzeb Jana Pawła II a teraz w to swięto odbędzie się w Watykanie uroczysta beatyfikacja pod przewodnictwem papieża Benedykta XVI.

16 października 1978 roku, to dzień, który zapisał się bardzo mocno w pamięci nas Polaków. Karol Wojtyła, kardynał z Krakowa, " z dalekiego kraju" zostaje wybrany papieżem. Jest to pierwszy od blisko 5 stuleci biskup Rzymu, który nie jest Włochem.

"Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi"

To przesłanie wypowiedział podczas inauguracji pontyfikatu i towarzyszyło mu przez cala jego papieska posługę Kosciołowi i swiatu.

Jan Paweł II kochał wszystkich ludzi, zawsze wskazywał, ze należy innych mierzyć miara miłosci, począwszy od istot nienarodzonych, ludzi rożnych kultur, ras i religii aż po chorych i cierpiących.

Ogromną rolę w życiu naszego Papieża odegrali młodzi ludzie, to do nich skierował te słowa na Westerplatte:
Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakies swoje „Westerplatte”. Jakis wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąs słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakis obowiązek, powinnosć, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”.

Wreszcie — jakis porządek prawd i wartosci, które trzeba „utrzymać” i „obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić — dla siebie i dla innych.

Pontyfikat Jana Pawła II był nacechowany ogromnym poczuciem odpowiedzialnosci za swiat. Świat rozdzierany konfliktami politycznymi i społecznymi, gwałceniem podstawowych praw człowieka, niesprawiedliwoscią społeczną. Orędzie Koscioła jest orędziem pokoju i pojednania między ludźmi i między narodami. Papież nie ustawał w wysiłkach przywracania i utrzymywania pokoju na całym swiecie.
My Polacy szczegolnie pamietamy role Papieza w wyzwoleniu nas z jarzma komunizmu. Pamietne słowa wypowiedział w czasie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 w Warszawie:

Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!


Papieskie wizyty były wpisane w konkretna historyczna sytuacje. Jan Paweł II zawsze jednak podejmował aktualne problemy, budził ludzkie sumienia, poczucie odpowiedzialnosci za Ojczyznę, za drugiego człowieka, za siebie samych.
Swoim życiem i nauczaniem dawał nam nieustannie swiadectwo wiary w Boga.
Komentowanie wyłączone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Polska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - DublinPolska Szkoła SEN - Dublin

Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze video szkoły SEN

.