Erasmus +  23 wrzesień 2019 (18:32)
Erasmus +

Dopiero wrzesień, a nasi uczniowie wizytują kolejny kraj i realizują kolejny projekt. Tym razem wyjechaliśmy na Łotwę, niedaleko miejscowości Cesis ( 100 km od Rygi), w ramach programu Erasmus +. Oprócz naszej irlandzkiej reprezentacji jest tu młodzież z Estonii, Łotwy, Polski, Turcji, Włoch, Hiszpanii. Temat przewodni : ACT LOCALLY FOR A GLOBAL CHANGE. Pogłębienie świadomości wśród młodzieży, jak i dlaczego musimy chronić naszą planetę. Podczas całego pobytu jemy tylko wegetariańskie potrawy!!!

Każdy kraj otrzymał od organizatorów temat prezentacji. Naszym tematem jest CREATING AND PROMOTING LOCAL INITIATIVES IN TERMS OF ENVIRONMENT, a hasłem przewodnim: "Jeśli chcemy coś dobrego zrobić dla naszej planety musimy zacząć od samych siebie".

Mówiliśmy co w Irlandii już funkcjonuje w celu ochrony środowiska np. dopłaty państwa do paneli słonecznych w gospodarstwach domowych, do aut elektrycznych; segregacja śmieci, szkolne programy (green school), rezygnacja z plastikowych słomek itp. Mówiliśmy również co jeszcze można zrobić aby zachować naszą planetę dla kolejnych pokoleń np. zwiekszyć korzystanie z komunikacji miejskiej (mniej samochodów na drogach), stworzenie większej ilości ścieżek rowerowych.

Następnie podzieleni ma grupy tworzyliśmy plakaty promujące ochronę środowiska. Jakie wspaniałe prace powstały możecie podziwiać na zdjęciach!! A teraz pozostaje nam to wszystko wdrożyć w życie i być EKO!!!!